Wiadomości branżowe

Problemy z dostępem do serwisu Allegro.pl 22 października

Przez blisko 8 godzin w ub. poniedziałek serwis Allegro nie był dostępny dla Użytkowników. Awaria miała związek z niedawną migracją bazy danych na nowy system. Wszystkie kończące się  w tym czasie aukcje są przedłużone o 24 godziny.Kłopoty z logowaniem się do serwisu Allegro występowały w godzinach 12:48-14:00, 14:56-22:05.

Przez blisko 8 godzin w ub. poniedziałek serwis Allegro nie był dostępny dla Użytkowników. Awaria miała związek z niedawną migracją bazy danych na nowy system. Wszystkie kończące się  w tym czasie aukcje są przedłużone o 24 godziny.

Kłopoty z logowaniem się do serwisu Allegro występowały w godzinach 12:48-14:00, 14:56-22:05. W związku z tym administratorzy serwisu przedłużyli kończące się w czasie awarii aukcje o kolejne 24 godziny. – Taki mamy zapis w regulaminie. Za każdym razem kiedy serwis nie jest dostępny przedłużamy aukcje – mówi Bartek Szambelan z Zespołu Allegro. Oprócz tego opłaty za oferty kończące się w godzinach 22:20-11:25:11 (22-23 października) zostaną zwrócone Sprzedającym. 

Allegro.pl zakończyło niedawno 1,5 roczny projekt zmiany bazy danych serwisu z MySQL na Oracle. 

  • Jest to jedna z największych tego typu operacji w polskim internecie. Musimy też pamiętać, że przy przedsięwzięciu tej skali doprowadzenie nowego systemu do pełnej funkcjonalności oraz bezawaryjnego działania wymaga prac usprawniających – mówi Szambelan. – Zdajemy sobie sprawę, że utrudnienia są bardzo uciążliwe dla Użytkowników, za co przepraszam. Mam nadzieje, że platforma będzie działać bez zarzutu – dodaje.

 

<

p> 

 

 

 

 

Źródło Grupa Allegro Sp. z o. o.. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Odkryj moc NESCAFÉ Espresso w luksusowej oprawie

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy