Wiadomości branżowe

Nadchodzi czas na zieleń

Już od ponad 5 tys. zielona herbata, ze względu na szereg pozytywnych właściwości i wyjątkowo delikatny aromat, powiększa rzesze swoich wielbicieli. Są i tacy, którzy podobnie jak cesarz Shen Nung, nie wyobrażają sobie dnia bez wypicia choć filiżanki tego wyśmienitego naparu. Szczególnie wiosną warto sięgnąć po to znane i sprawdzone źródło dobrego samopoczucia

Już od ponad 5 tys. zielona herbata, ze względu na szereg pozytywnych właściwości i wyjątkowo delikatny aromat, powiększa rzesze swoich wielbicieli. Są i tacy, którzy podobnie jak cesarz Shen Nung, nie wyobrażają sobie dnia bez wypicia choć filiżanki tego wyśmienitego naparu. Szczególnie wiosną warto sięgnąć po to znane i sprawdzone źródło dobrego samopoczucia i przypomnieć sobie, jak wiele przyjemności daje rozkoszowanie się prostymi czynnościami? Warto też spróbować znaleźć równowagę między wymaganiami współczesności, a potrzebą świadomego, zdrowego stylu życia. Może pierwszym krokiem będzie wypicie filiżanki zielonej herbaty od TEEKANNE?

Ojczyzną zielonej herbaty są Chiny, a tamtejsze podania głoszą, iż około roku 2737 p.n.e. odkrył ją cesarz Shen Nung. Przykładał on dużą wagę do właściwego odżywania i ze względów zdrowotnych pił jedynie przegotowaną wodę. Pewnego dnia, gdy odpoczywał w cieniu krzewu herbacianego i jak zwykle gotował wodę, wiatr poruszył gałązkami krzewu. Kilka jego listków wpadło prosto do naczynia. Tak powstały napój okazał się smaczny i pokrzepiający, a przy okazji usuwał zmęczenie i poprawiał samopoczucie. Od tego czasu władca codziennie kazał przyrządzać sobie napar z liści krzewu herbacianego. Dzięki cesarzowi miliony ludzi od stuleci mają możliwość delektowania się tym wyjątkowym smakiem i aromatem.

Zielona herbata powstaje z liści niepoddawanych fermentacji; po zerwaniu są one tylko zwijane i suszone. Pozwala to na zachowanie ich naturalnego zielonego koloru, a także wszelkich właściwości ?świeżej? rośliny. Napar z zielonej herbaty ma zielono-żółty, słomkowy kolor i subtelny, słodko-gorzki aromat.

 – Konsumenci zdecydowanie, z racji zbliżającej się wiosny, zmieniają swoje preferencje i szukają innych produktów, niż zimą. Dlatego chętnie sięgają po nasze czerwone, białe, ale przede wszystkim zielone herbaty. By wpasować się w każde gusta, TEEKANNE przygotowało kilkanaście propozycji ? od klasycznej, wyśmienitej TEEKANNE Green Tea po delikatne kompozycje, wzbogacone owocowymi aromatami. Każdy więc, kto wiosną zechce choć na chwilę zatrzymać się w biegu i zadbać o dobre samopoczucie, znajdzie tu coś dla siebie. A jeśli ma kłopot z przyzwyczajeniem się do smaku ?czystego? zielonego naparu, może sięgnąć po wersje aromatyzowane ? mówi Maciej Rymski, National Sales Manager TEEKANNE.

A to już wiesz?  Netia uruchomi darmowy internet w Grodzisku Mazowieckim

Warto wspomnieć, iż TEEKANNE – lider w jakości i różnorodności produktów – pakuje każdą torebkę w oddzielną papierową kopertę, co pozwala na wydobycie szlachetnego aromatu przy każdej filiżance herbaty.  

Koncern TEEKANNE to ponad 130 lat doświadczenia w zakresie produkcji herbaty. Wykwalifikowani specjaliści nieustannie pracują nad stworzeniem kolejnych, oryginalnych wariantów smakowych herbaty, które dostarczają niezapomnianych wrażeń konsumentom w różnych zakątkach świata. Siedziba firmy TEEKANNE POLSKA mieści się w Krakowie, a główna filia znajduje się w Dusseldorfie, w Niemczech (TEEKANNE GmbH & Co. KG).W asortymencie TEEKANNE Polska znajdziemy wiele rodzajów herbat, ponad 80 różnych produktów, które można znaleźć na sklepowych półkach nie tylko w Polsce, ale też w wielu krajach europejskich. 

 

Więcej informacji: 
http://teekanne.pl/
http://herbatarozgrzewa.pl/
https://www.facebook.com/herbatateekanne

Źródło TEEKANNE Polska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy