Wiadomości branżowe

Na Allegro ruszyła wirtualna galeria sztuki

Na platformie Allegro wystartowała wirtualna galeria z oryginalnymi pracami młodych, polskich artystów. W tej wyjątkowej Strefie Sztuki zdolni, początkujący artyści przy wsparciu profesjonalistów w branży, mogą prowadzić sprzedaż swoich dzieł na odpowiednio wysokim poziomie. Potencjał jest i zainteresowanie sztuką również - na samym tylko Allegro jeden obraz sprzedaje średnio się co

Teaser

Na platformie Allegro wystartowała wirtualna galeria z oryginalnymi pracami młodych, polskich artystów. W tej wyjątkowej Strefie Sztuki zdolni, początkujący artyści przy wsparciu profesjonalistów w branży, mogą prowadzić sprzedaż swoich dzieł na odpowiednio wysokim poziomie. Potencjał jest i zainteresowanie sztuką również – na samym tylko Allegro jeden obraz sprzedaje średnio się co 7 minut.

Oferta unikatowych dzieł dostępnych wszędzie i praktycznie dla każdego, była mocno ograniczona i trudno dostępna, ale ich ekspozycja w najpopularniejszym serwisie transakcyjnym w Polsce to początek zmian. Wirtualna galeria sztuki na Allegro działa w ramach Strefy marek Allegro: http://strefasztuki.strefamarek.allegro.pl/ i daje niepowtarzalną okazję do obcowania ze sztuką każdemu użytkownikowi.
Dotychczas brakowało przestrzeni wystawienniczej w środowisku typowo sprzedażowym. Gdy powstała Strefa marek Allegro, pojawiła się szansa dla polskich artystów i polskiej sztuki ? mówi Agnieszka Radczak, Menadżer ds. Projektów Strategicznych. Młodzi artyści mają szansę pokazania się nie tylko wąskiej grupie pasjonatów ale i masowemu odbiorcy, który chciałby ale nie wie, gdzie i jak do tej sztuki dotrzeć ? dodaje Radczak.

Na tę chwilę w ramach Strefy Sztuki wystawionych jest ponad 400 prac. Artyści choć są młodzi to niektórzy z nich już mogą się pochwalić osiągnięciami, jak np. Marta Zamarska, młoda artystka pochodząca z Ustronia, która właśnie zajęła drugie miejsce w konkursie Showdown organizowanym przez galerię Saatchi w Londynie – jedną z najbardziej prestiżowych galerii sztuki współczesnej na świecie.
Strefa Sztuki umożliwia artystom prezentację swoich prac szerszej grupie odbiorców zaś koneserom sztuki pozwala dotrzeć do młodych artystów, którzy dopiero rozpoczynają swoją zawodową drogę. Różnorodność prac prezentowanych w Stre?e Sztuki z pewnością zadowoli niejednego kolekcjonera. Kupując prace młodych artystów należy się kierować własnym gustem i intuicją, niekoniecznie panującymi trendami. Jeśli wartość rynkowa zakupionej przez nas pracy wzrośnie to będzie to dobra inwestycja. Jeśli prace znajdują swoich odbiorców jest to wielką radością dla artysty i motywacją do działania, do podejmowania nowych artystycznych wyzwań ? mówi Marta Zamarska.

A to już wiesz?  Instytut GfK Polonia rozwija Panel Gospodarstw Domowych

Oferta Strefy Sztuki to prace wykonane w wielu technikach artystycznych, oferowane w pojedynczych egzemplarzach. Ceny unikatów to spory wachlarz ? oryginalne pracę można nabyć już od 80 złotych (sztuka użytkowa) ale są i tacy artyści, których prace wyceniono na 16 000 złotych.

Źródło Grupa Allegro Sp. z o. o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy