Wiadomości branżowe

Ekstremalna dawka adrenaliny na wiosnę

W Polsce coraz większym zainteresowaniem cieszy się aktywność fizyczna. Serwis prezentmarzen.pl przeprowadził sondę z której wynika, że aż 84% ankietowanych uprawia sporty, z tego 36% regularnie.Badanie CBOS z sierpnia ubiegłego roku pokazało, iż większość Polaków, bo aż 70% robi to dla zdrowia, 61% dla przyjemności, a 47% dla lepszego samopoczucia,

Teaser

W Polsce coraz większym zainteresowaniem cieszy się aktywność fizyczna. Serwis prezentmarzen.pl przeprowadził sondę z której wynika, że aż 84% ankietowanych uprawia sporty, z tego 36% regularnie.

Badanie CBOS z sierpnia ubiegłego roku pokazało, iż większość Polaków, bo aż 70% robi to dla zdrowia, 61% dla przyjemności, a 47% dla lepszego samopoczucia, żeby odreagować stres i być w dobrej formie.

Coraz częściej jednak, jak przedstawia analiza serwisu prezentmarzen.pl oprócz dyscyplin pozwalających na wyciszenie i relaks, wiele osób decyduje się na sporty ekstremalne dostarczające niezapomnianych emocji i adrenaliny. W stosunku do ubiegłych lat serwis odnotował aż 400% wzrost zainteresowania tego typu rozrywką.

Uprawianie sportu ma wpływ na kondycję i poprawę samopoczucia, nie można jednak zapomnieć o tym, że sport to przede wszystkim dobra zabawa. Uprawianie sportów ekstremalnych wiąże się z doznawaniem wielkich emocji. Chęć doświadczenia czegoś niezwykłego i towarzysząca temu pozytywna adrenalina sprawiają, że np. skok na bungee jest dla wielu ludzi nie lada przeżyciem, a często również spełnieniem marzeń ? mówi Kornel Piesio, PR Manager serwisu prezentmarzen.pl

Sporty ekstremalne można podzielić na dyscypliny lądowe, wodne i powietrzne. Jak wynika z sondy serwisu i zrealizowanych zamówień największym zainteresowaniem cieszą się te związane z motoryzacją, jak drifting, przejażdżki luksusowymi sportowymi autami oraz rajdy samochodowe. Drugie miejsce zajmują doznania w powietrzu czyli: loty paralotnią, szybowcem czy balonem. Kolejna popularna kategoria sportu to strzelanie z broni czy gry taktyczne.

Najczęściej z niestandardowych propozycji korzystają ludzie młodzi i wykształceni. Na podstawie przeprowadzonej przez serwis prezentmarzen.pl ankiety wynika, iż 43% stanowią osoby w wieku 25 ? 34 lat, a 31% poniżej 24 roku życia. Na trzeciej pozycji – 17% klasyfikują się osoby pomiędzy 35 a 44 rokiem życia. Co ciekawe 7% to Klienci powyżej 45 roku życia, a 2 % w wieku od 55 lat. Wykształcenia wyższe posiada, aż 64% ankietowanych, a średnie 25%.

A to już wiesz?  Prezenty pod choinkę z Allegro.pl

Nowa forma postrzegania aktywności fizycznej związana ze sportami ekstremalnymi to obecnie zauważalny trend. Pozwala wyładować negatywne emocje, uczy pokonywać trudności oraz daje możliwość lepszego poznania samego siebie. Taki zastrzyk energii i doznania nowych mocnych wrażeń skłania do aktywności coraz większą liczbę osób.

 

Źródło PrezentMarzeń.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy